کرونا 300x185 - آمادگی زیرساخت های بهداشتی و درمانی کشور برای کنترل کروناترکمن نیوز: معاون بهداد ناجا با اشاره به این که زیرساخت های بهداشتی و درمانی کشور برای مقابله و کنترل کرونا ویروس جدید در سطح مطلوبی قرار دارد، گفت: با وجود رعایت بهداشت فردی و مراقبت های پیشگیرانه نگرانی ها در مورد میزان خطرناکی این بیماری بی مورد است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار محمد رضا حسینی اظهار کرد: این اولین باری نیست که با اپیدمی بیماری کرونا ویروس ها مواجه می شویم، انواع دیگر این ویروس طی دو دهه گذشته به شکل ویروس سارس در سال ۲۰۰۳ و ویروس مرس در سال ۲۰۱۲ در چین و عربستان شیوع پیدا کرده بود و امسال شاهد شیوع ویروس جدیدکرونا بنام “کوید ۲۰۱۹” هستیم که با وجود سرعت بالای انتقال، میزان مرگ و میر آن به مراتب کمتر از اپیدمی سایر ویروس های خانواده کرونا است.

وی ادامه داد: این بیماری با همان علائم آنفلوآنزا از جمله تب بالای ۳۸ درجه، درد عضلانی و خستگی بروز می کند و مردم با وجود رعایت بهداشت فردی و مراقبت های پیشگیرانه نباید نگران ابتلا به این بیماری باشند.

معاون بهداد ناجا با اشاره به این که خوشبختانه بیماری زایی کرونا ویروس جدید در افراد زیر ۱۰سال نادر است، خاطرنشان کرد: افراد مسن، افراد دارای بیماری های زمینه ای از جمله بیماری های مزمن تنفسی، بیماری های قلبی عروقی، افراد تحت شیمی درمانی و دیابت پیشرفته بیش از دیگران باید ملاحظات پیشگیرانه و مراقبتی را رعایت کنند.

وی به افراد دارای علائم سرماخوردگی توصیه کرد در منزل استراحت کنند و مصرف بیشتر مایعات، میوه و سبزیجات را در برنامه غذایی خود قرار دهند.

دکتر حسینی همچنین توصیه کرد: مردم از تردد های غیر ضرور در سطح شهر و مسافرت های بین شهری و دست دادن، روبوسی کردن اجتناب کرده و شستشوی مستمر دست ها با آب و صابون را مورد توجه قرار دهند.

معاون بهداد ناجا در ادامه با اشاره به در دستور کار بودن اقدامات و تمهیدات پیشگیرانه کنترل و پیشگیری از شیوع کرونا در یگان های ناجا تصریح کرد: خوشبختانه زیرساخت های بهداشتی و درمانی ما برای مقابله و کنترل کرونا ویروس جدید در سطح مطلوبی قرار دارد و ضمن تشدید اقدامات نظارتی و تمهیدات پیشگیرانه در خصوص بهداشت فردی و گندزدایی اماکن مختلف یگان های ناجا، آموزش های چهره به چهره به کارکنان در دستور کار قرار دارد.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۲۵

۰۸ اسفند ۱۳۹۸

کد خبر :

70342

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک