آمادگی استفاده از ظرفیت فنی و مالی پیمانکاران و مشاوران در پروژه‌های گلستان وجود داردترکمن نیوز:  استاندار گلستان پیمانکاران و مشاوران محلی را سرمایه های اجتماعی استان دانست و اظهار کرد: اگر چه در اجرای پروژه ها رقابت اصل پراهمیتی است اما آمادگی لازم جهت استفاده از ظرفیت فنی و مالی پیمانکاران و مشاوران در پروژه های استان وجود دارد
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  هادی حق شناس پنج شنبه ۱۱ اردیبهشت در در نخستین جلسه شورای فنی استان با حضور رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ، معاون هماهنگی امور عمرانی ، تعدادی از مدیران دستگاه های اجرایی و پیمانکاران و مشاوران ، تصریح کرد: خوشبختانه ۸۲ درصد مصوبات شورای فنی در سال ۹۸ اجرایی شده و این نشان می دهد که ظرفیت سخت افزاری این شورا می تواند به توسعه مغزافزاری استان منجر شود.

وی افزود: حضور مدیران دستگاه های اجرایی در جلسات شوراهای مهمی همچون شورای فنی، شورای برنامه ریزی و اقتصاد مقاومتی الزامی است و به هیچ عنوان حضور کارشناسان در این جلسات پذیرفته نیست چرا که کارشناسان بدنه تصمیم ساز دستگاه ها هستند و در این جلسات نیاز به تصمیم گیری جدی مدیران وجود دارد.

حق شناس یادآور شد: حضور مدیران و کارشناسان دستگاه ها در برنامه های آموزشی سطوح مختلف الزامی است چرا که عدم حضور آنان در این برنامه ها در واقع تضییع حقوق مردمی است که به دستگاه های اجرایی مراجعه می کنند و آنها آگاهی لازم را برای هدایت ارباب رجوع ندارند.

وی گفت: ۱٫۵ درصد مشاوران کشور و ۱٫۳ درصد پیمانکاران کشور گلستانی هستند در حالی که این استان سهم ۲٫۵ درصدی از جمعیت ایران را دارد و باید از راهکارهای لازم برای ارتقا رتبه پیمانکاران و مشاوران استفاده کرد.

حق شناس ادامه داد: در بافت های فرسوده گرگان و گنبد کاووس و همچنین در خط ریلی اینچه برون به گنبد کاووس آمادگی همراهی مالی و فنی پیمانکاران و مشاوران استان را داریم و امیدواریم با این همکاری در سال جهش تولید اتفاقات بهتری در حوزه پروژه های استان صورت گیرد.

همچنین در این جلسه عابدی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گزارشی از اقدامات شورای فنی در سال ۹۸ و برنامه های این شورا در سال جاری ارائه کرد .

لازم به ذکر است در این جلسه تعدادی از مدیران دستگاه های اجرایی ، پیمانکاران و مشاوران نقطه نظرات خود را با استاندار گلستان در بیان داشتند و در پایان این جلسه از مدیرانی که بیشترین تعامل را با شورای فنی در سال ۹۸ داشته اند تقدیر شد.

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۶:۳۳

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹

کد خبر :

74258

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک