آماده شدن 4 گلستانی برای مسابقات جهانی آلیشاخبار ورزشی– ترکمن نیوز- اردوی تیم ملی کشتی آلیش مردان برای افزایش آمادگی حضور در مسابقات جهانی قرقیزستان به میزبانی استان سمنان و با حضور ۴ گلستانی برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری وتحلیلی ترکمن های ایران، دبیر هیات کشتی گلستان گفت: این اردو از ۱۷ مرداد ماه در شهرستان میامی آغاز و به مدت ۱۰ روز ادامه خواهد داشت.
مرتضی اسدی اظهار داشت: برای این اردو ۱۱ نفر از استان های مختلف دعوت شده اند که چهار نفر آنها گلستانی هستند.
وی بیان کرد: سعید خلیلی در ۸۰ کیلوگرم، رامین گری در ۹۰ کیلوگرم و داود عوض زاده و علی میرابی در ۱۰۰ کیلوگرم از گلستان در این اردو حضور دارند تا خود را برای رویداد مهم کشتی آلیش جهان آماده کنند.
به گفته وی، همچنین امیر نور توراج مربی و عیسی مومنی مدیر تیم های ملی کشتی های سنتی به عنوان دیگر نمایندگان گلستان در این اردو و مسابقات جهانی کشتی آلیش قزقیزستان حضور خواهند داشت.
روح اله نعمتیان، محمد نبی زاده، مصطفی پرویزی، یاسر محمدی، امیر بوداغی، پوریا رمضانی و سید یونس جعفری دیگر ملی پوشان حاضر در اردوی سمنان هستند.
اسدی با اشاره به شرایط آلیش گلستان، اظهار داشت: این استان قهرمان آلیش ایران است که حفظ این برتری، نیازمند تقویت ورزشکاران کنونی و تلاش برای شناسایی استعدادهای جدید است.
وی بیان کرد: یکی از راه های تقویت بنیه آلیش کاران، برگزاری مسابقات استانی مداوم و مستمر است که هیات کشتی گلستان اجرای این طرح را در دستور کار داشته و در بخش مردان و زنان این رقابت ها را برگزار می کند.
دبیر هیات کشتی گلستان اضافه کرد: با توجه به برنامه ریزی و تلاش برای رونق آلیش، تعداد ورزشکاران مرد و زن این رشته در حال افزایش بوده و نوید دهنده ظهور ستاره ها و نسل جدیدی از مدعیان آلیش در شهرهای استان است.
رقابت های آلیش (نوعی کشتی) حدود ۲۰۰ سال قدمت دارد و بیشتر در جشن و آئین های ملی و محلی مردم گلستان و خراسان شمالی برگزار می شود.

 

لینک عضویت کانال تلگرام

https://tlgrm.in/ITNAnews

منبع: irna.ir/golestan

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۰۹

۱۶ مرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

31310

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک