آلمان خودروهای «فولکس‌واگن» در ازبکستان تولید می کندترکمن نیوز:  شرکت «فولکس‌واگن» آلمان خط تولید خودروهای تجاری «فولکس‌واگن کدی»را در ازبکستان راه اندازی می کند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ شرکت «فولکس‌واگن» آلمان در منطقه آزاد اقتصادی «جزخ» خط تولید خودروهای تجاری «فولکس‌واگن کدی» را راه اندازی می کند.

شرکت «اوز اتو صناعت» و شرکت Volkswagen Group Rus در ماه مارس سال جاری میلادی قراردادی را در مورد تولید خودروهای تجاری «فولکس‌واگن کدی» در منطقه آزاد اقتصادی «جزخ» امضا کردند.

بر اساس گزارش مقامات شرکت «اوز اتو صناعت»، این کارخانه چند مدل خودروهای تجاری «فولکس‌ واگن» را برای جابجایی مسافر و بار تولید می کند.

ظرفیت این کارخانه ۲۰ هزار دستگاه خودرو در سال است.

بر اساس این گزارش، در ماه جولای سال جاری میلادی خودروهای تجاری «فولکس‌واگن کدی» در سالن های رسمی «فولکس‌واگن» در ازبکستان برای فروش عرضه می شود.

فولکس‌واگن کدی (Volkswagen Caddy) خودرویی است که از سال ۱۹۸۰ میلادی تا کنون تولید شده‌است.

آلمان یکی از بزرگ ترین همکاران اقتصادی و بازرگانی ازبکستان در اروپا است.

مبادلات بازرگانی ازبکستان و آلمان در سال ۲۰۱۹ میلادی با ۴۰ درصد افزایش نسبت به سال قبل در سطح حدود یک میلیارد دلار قرار گرفته است.

هم اکنون در ازبکستان ۱۳۲ شرکت با سرمایه سرمایه گذاران آلمانی از جمله ۳۳ شرکت با صد درصد سرمایه سرمایه گذاران آلمانی در زمینه‌های مختلف فعالیت می‌کنند.

آلمان در تاریخ ۳۱ دسامبر سال ۱۹۹۱ میلادی استقلال ازبکستان‌ را به رسمیت شناخته و در تاریخ ۶ مارس سال ۱۹۹۲ میلادی میان ۲ کشور روابط سیاسی برقرار شده است.

 

گردآوری:گروه بین الملل ترکمن نیوز
http://turkmensnews.com
منبع:farsnews

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۰:۴۲

۱۴ خرداد ۱۳۹۹

کد خبر :

76595

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک