آغاز پنجمین دوره المپیاد ورزشی درون مدرسه در گنبدکاووسگنبدکاووس-ترکمن نیوز-  با حضور مدیر آموزش و پرورش گنبدکاووس، معاون پرورشی و تربیت بدنی و کارشناس تربیت بدنی این مدیریت پنجمین دوره المپیاد ورزشی درون مدرسه  در مدارس این شهرستان آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران، به نقل ایرنا، در مراسم افتتاحیه المپیاد ورزشی که روز دوشنبه و به صورت متمرکز در دبیرستان دخترانه غیر دولتی دوره اول مهر اندیش گنبد برگزار شد، مدیر آموزش و پرورش این شهرستان، هدف از این المپیاد ورزشی را ایجاد نشاط و سلامتی در دانش آموزان و ایجاد زمینه ای برای بروز و ظهور استعدادهای ورزشی آنان دانست.
فرج الله رزاقی گفت: المپیادهای ورزشی درون مدرسه همچنین زمینه ای برای نظم پذیری و آشنایی با قوانین اجتماعی در دانش آموزان است زیرا در ورزش های تیمی دانش آموزان ملزم به رعایت نظم و قوانین هستند.
معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش گنبد نیز دراین مراسم که با اجرای برخی حرکات ورزشی توسط دانش آموزان همراه بود، گفت: هر سال ۶۰ تا ۸۰ درصد مقام های برتر المپیادهای ورزشی درسطح گلستان، توسط دانش آموزان این شهرستان به دست می آید.
سیدصالح رفعتی افزود: مسابقات المپیاد ورزشی درون مدرسه در رشته های مختلف تیمی و انفرادی تا پایان بهمن برگزار می شود و سپس تیم ها یا نفرات برتر به مرحله شهرستانی و سپس به مرحله استانی و در نهایت به مرحله کشور راه می یابند.
کارشناس مسئول تربیت بدنی آموزش و پرورش گنبدکاووس نیز در حاشیه این مراسم به خبرنگار ایرنا گفت: امسال تعداد دانش آموزان شرکت کننده در المپیاد ورزش درون مدرسه ای این شهرستان ۱۴ هزار نفر از ۱۶۵ مدارس پیش بینی شده است.
احمد صفرخان موذنی افزود: حضور این تعداد دانش آموز معادل ۴۰ درصد دانش آموزان گنبد است که از پایه چهارم ابتدایی تا سوم متوسطه دوره دوم حضور می یابند.
وی اضافه کرد: پارسال ۳۰ درصد دانش آموزان از ۱۲۰ مدرسه در المپیاد ورزش درون مدرسه گنبدکاووس شرکت داشتند که تعدادی از تیم ها در مرحله استانی و کشوری مقام های برتر به دست آوردند.
صفرخان موذنی از والیبال، فوتبال، فوتسال، هندبال، بسکتبال سه نفره، دو و میدانی، تنیس روی میز، شطرنج و برخی بازی های بومی محلی به عنوان مهمترین رشته های ورزشی المپیاد ورزش درون مدرسه ای اعلام کرد.
آموزش و پرورش شهرستان ۳۵۰ هزار نفری گنبدکاووس درشرق گلستان افزون بر ۷۰ هزار دانش آموز دارد.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱:۱۸

۱۵ آبان ۱۳۹۷

کد خبر :

39661

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک