اخبار استانی- تورکمن نیوز رییس مركز بزرگ اسلامی شمال كشور گفت: مرحله نهایی ششمین دوره مسابقات حفظ، قرائت و مفاهیم قرآن کریم، طلاب و روحانیون اهل سنت کشور به میزبانی گلستان از امروز آغاز خواهد شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌های ایران؛ حجت‌الاسلام علی خیرخواه با اشاره به میزبانی استان گلستان از مسابقات قرآن کریم روحانیون اهل سنت اظهار داشت: این مسابقات از ۱۲ تا ۱۵ اسفندماه در گرگان برگزار می‌شود.

وی افزود: در این دوره مسابقات حدود ۱۷۰ نفر از استان های کردستان، آذربایجان غربی، خراسان شمالی، فارس، کرمانشاه، بوشهر، هرمزگان و گلستان حضور دارند.

به گفته حجت الاسلام علی خیرخواه شرکت کنندگان در رشته‌های حفظ قرآن پنج جزء، ۱۰ جزء، ۲۰ جزء و ۳۰ جزء، ترجمه و مفاهیم تخصصی، قرائت (تحقیق و ترتیل) و آزمون ترجمه و مفاهیم عمومی رقابت خواهند داشت.

وی خاطرنشان کرد:‌ برای نخستین بار در این دوره مسابقات ۱۸ نفر از برترین های پنج دوره گذشته این مسابقات به صورت مجزا در رشته های حفظ کل و قرائت (تحقیق و ترتیل) با یکدیگر رقابت می کنند.

رئیس مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور هدف از برگزاری مسابقات را آشنایی بیشتر با فرهنگ قرآنی و ترویج این فرهنگ در جامعه اعلام کرد و گفت: در حاشیه برگزاری این مسابقات، رونمایی از مجموعه تلاوت کل قرآن کریم با قرائت و ترتیل روحانیون و طلاب اهل سنت را داریم.

خیرخواه یادآور شد: در حاشیه برگزاری این مسابقات، رونمایی از مجموعه تلاوت کل قرآن کریم با قرائت و ترتیل روحانیون و طلاب اهل سنت را خواهیم داشت.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۰۶

۱۳ اسفند ۱۳۹۷

کد خبر :

47045

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک