300x221 - آغاز فرآیند انتخاب واحد تولیدی نمونه استانی و ملی سال 99 در گلستانترکمن نیوز: مدیرکل استاندارد گلستان از آغاز فرایند انتخاب واحد تولیدی نمونه استانی و ملی سال ۹۹ در گلستان خبر داد.به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  محمود فرمانی گفت: هر ساله در مراسم گرامیداشت روز جهانی استاندارد که با حضور رئیس سازمان ملی‌استاندارد ایران و مسئولین عالی رتبه کشوری از واحدهای نمونه‌ی ملی تقدیر به عمل می‌آید و مراسم مشابهی نیز در سطح استان‌ها و با حضور مسئولین ارشد ستادی و استانی جهت تقدیر از واحدهای نمونه استانی برگزار می‌گردد.

فرمانی اظهار داشت: اجرای فرایند انتخاب واحد نمونه سال ۹۹ جهت انتخاب واحدهای تولیدی نمونه از طریق سامانه نظارت بر اجرای استاندارد (سینا) آغاز شد و از تاریخ ۲۰/۰۳/۹۹ آماده بهره برداری توسط واحدهای تولیدی علاقمند به شرکت در فرایند فوق الذکر می باشد.

وی تصریح کرد: اين فرایند در سامانه سینا در سه مرحله خوداظهاری واحد تولیدی، بررسی و صحه گذاری یا تغییر امتیاز توسط استان و بررسی و صحه گذاری یا تغییر امتیاز توسط ستاد انجام می شود که در مراحل اولیه نیازی به تهیه و تنظیم مستندات کاغذی نیست اما در صورت لزوم در مراحل پایانی ممکن است اصل مستندات بارگذاری شده در سامانه سینا، از واحد تولیدی درخواست شود.

دبیر شورای استاندارد ادامه داد: در مورد ضوابط و شرایط حضور واحدهای استان در این فرایند گفت: واحدهایی که دارای تعدادی فرآورده مشمول مقررات اجرای اجباری استاندارد باشد، صرفا در صورتی می تواند در فرآیند انتخاب واحد نمونه حضور یابند که برای همه فرآورده های مشمول مقررات اجرای اجباری استاندارد پروانه کاربرد علامت استاندارد را دریافت کرده باشد و برای فرآورده هایی که در بازه زمانی کمتر از یکسال مشمول مقررات اجرای اجباری استاندارد شده است تشکیل پرونده داده باشند.

فرمانی در ادامه اظهار داشت: همچنین برای هیچ یک از فرآورده های واحد تولیدی، عدم انطباق تایید شده ای در بازه زمانی مورد ارزیابی وجود نداشته باشد. حداقل ۳ دوره متوالی نتیجه آزمون و ۲ دوره بازرسی فنی برای تمامی فرآورده ها، برطرف کردن عدم انطباق های اعلام شده به واحد تولیدی در بازرسی های فنی توسط واحد تولیدی با تایید اداره کل استان، عدم اعلام جرم علیه واحد تولیدی، استقرار ضوابط و مقررات فرایندها و سامانه های انرژی بر صنعتی صنایع مشمول مقررات اجرای اجباری استانداردهای معیار مصرف انرژی در فرایندهای انرژی بر و … از دیگر ضوابط و شرایط لازم جهت ورود واحدهای تولیدی به فرایند انتخاب واحد نمونه می باشد.

به گفته وی استمرار در حفظ پروانه کاربرد علامت استاندارد براي فرآورده مورد ارزیابی (عدم ابطال یا تعلیق)، میزان صادرات واحد تولیدي، کامل بودن آزمایشگاه واحد تولیدي، عدم وجود نقص بحرانی و عمده در سنوات قبل براي فرآورده مورد ارزیابی، مشارکت واحد تولیدي در تدوین و تجدید نظر استاندارهاي ملی در رشته صنعتی مربوطه و دارا بودن پروانه استاندارد تشویقی از شاخص‌های مورد بررسی برای انتخاب واحد تولیدی نمونه است.

مدیرکل استاندارد گلستان تصریح کرد: دارا بودن گواهینامه‌های رسمی سیستم مدیریت معتبر در سطح ملی و بین‌المللی، میزان فعالیتهای آموزشی  واحد تولیدی، حضور مستمر مدیر کنترل کیفیت در واحد تولیدی، ارتقاء سطح فناوری، تكنولوژي و چگونگي روش ساخت و تولید و دارا بودن مدارک و شواهدی مبني بر انجام کار تحقیقاتی مرتبط با ارتقاء كيفيت رشته صنعتي مورد نظر در طول دوره ارزيابي از دیگر معیارهایی است که در امتیازدهی واحدهای تولیدی لحاظ می‌شود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: پس از بررسی مستندات ارائه شده، بر اساس امتیاز کسب شده، واحدهای برتر جهت انتخاب به عنوان نمونه کشوری به سازمان ملی استاندارد ایران معرفی می شوند.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۵۶

۲۷ خرداد ۱۳۹۹

کد خبر :

77230

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک