عملیات اجرایی یک مدرسه خیرساز در گنبدکاووس آغاز شدگنبدکاووس-ترکمن نیوز-   عملیات اجرایی احداث یک واحد آموزشی ۱۰ کلاسه مشارکتی در شهر گنبدکاووس توسط یکی از خیرین شهرستان به نام عبدالرحمان بردی جباری و همسر او بی بی سلیمه آتابای آغاز شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌های ایران؛ به نقل ایرنا، درمراسم آغاز عملیات اجرایی این واحد آموزشی که روز پنجشنبه در خیابان مبارزان جنوبی شهر گنبدکاووس برگزار شد، جواد فدایی نماینده این نیکوکار گنبدی در سخنانی گفت: این واحد آموزشی با زیربنای ۱۰۴۰ مترمربع احداث می شود.
وی افزود: پیش بینی هزینه احداث این واحد آموزشی ۲۰ میلیارد ریال است که پنج میلیارد ریال آن توسط خیر و همسرش و بقیه هزینه نیز از محل اعتبارات اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گلستان تامین می شود.
فدایی اضافه کرد: این نیکوکار گنبدی علاوه بر مشارکت در ساخت این واحد آموزشی، هم اکنون احداث پنج واحد مسکونی روستایی را نیز در حال انجام دارد و قرار است یک مرکز آب درمانی ویژه بیماران نیز احداث نماید.
مدیر آموزش و پرورش گنبدکاووس نیز دراین مراسم که رییس مجمع خیرین مدرسه ساز گلستان و معاون هماهنگی مدیرکل آموزش و پرورش استان نیز حضور داشتند، گفت: با احداث این واحد آموزشی مشکل تراکم ۴۰ نفره دانش آموزان دختر مقطع متوسطه دوره اول در منطقه غرب شهر گنبدکاووس برای چند سال آینده رفع می شود.
کمال الدین نظرنژاد با قدردانی از خیر مدرسه ساز و همسرش، افزود: امروز مدرسه سازی نوعی جهاد در راه خدا و ایثارگری بزرگ است که باید تلاش کنیم فرهنگ آن بیش از پیش در جامعه نهادینه شود.
به گزارش ایرنا، قرجه طیار نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم که معاون امور عمرانی فرماندار ویژه، برخی مسئولان و اعضای شورای اسلامی این شهر حضور داشتند، از خیرین مدرسه ساز قدردانی کرد.
آموزش و پرورش شهرستان ۳۵۰ هزار نفری گنبدکاووس درشرق گلستان افزون بر ۷۰ هزار دانش آموز و حدود پنج هزار فرهنگی شاغل دارد.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۶:۰۷

۰۹ اسفند ۱۳۹۷

کد خبر :

46702

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک