آغاز عملیات اجرایی نمازخانه و سرویس بهداشتی روستای کُمُرلی شهرستان مراوه تپهترکمن نیوز:  عملیات اجرایی نمازخانه، وضوخانه و سرویس بهداشتی بوستان روستای کُمُرلی بخش گلیداغ شهرستان مراوه تپه با حضور بخشدار گلیداغ ، سرپرست نمایندگی اداره میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی شهرستان مراوه تپه ، شوار و دهیار این روستا آغاز شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ این پروژه با زیر بنای ۸۶ متر مربع دارای ۱۰ چشمه میباشد ۵ چشمه آن مخصوص بانوان و ۵ چشمه آقایان که از این تعداد ۲چشمه آن فرنگی میباشد.
پروژه فوق همچنین دارای وضوخانه و نمازخانه جداگانه برای آقایان و بانوان بوده و برای آن ۱ میلیارد ریال از اعتبارات اداره کل امور روستایی استانداری گلستان تخصیص یافته است.
بوستان روستای کُمُرلی با ۱۰ هکتار فضای جنگلی با گونه هایی از درختان بلوط بلند(مازو) آزاد و انجیلی در جنوب این روستا قرار گرفته است.
روستای کُمُرلی که وجه تسمیه آن بواسطه وجود درختان زیاد و برداشت ذغال بوده با ۱۲۰ خانوار ، دارای ۵۰۰ نفر جمعیت بوده و بعنوان یکی از روستاهای هدف گردشگری شهرستان مراوه تپه میباشد.
این روستا همچنین با درختانی چون گردو ، ولیک، زالزالک ، مِل ، سیب وحشی، کندوز، تمشک، زرشک محاصره شده است
حوالی این روستا گذشته از درختان یاد شده دارای گیاهان دارویی گل گاوزبان، گل بنفشه ، پیاز کوهی،کوهی، نعناع ، ثعلب، تراتافو(دومولون) و دیگر گونه ها نیز وجود دارد.
در این روستا انواع صنایع دستی مانند کارهای سوزندوزی ، ابریشم بافی و نمد تولید میشود.
روستای کُمُرلی در قسمت شمال شهر گلیداغ واقع گردیده و ۷۰ کیلومتر با مرکز شهرستان مراوه تپه فاصله دارد.

 

گزارش از: عطاخانی
خبرنگار ترکمن نیوز در شرق گلستان

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۹:۴۰

۲۸ اسفند ۱۳۹۸

کد خبر :

71615

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک