آغاز طرح ملی امداد و نجات نوروزی ۹۸ در گلستانگلستان-ایتنانیوز-  طرح ملی امداد و نجات نوروزی ۹۸ از صبح امروز(۲۵ اسفند ۹۷) با اعلام سراسری مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان همزمان با سراسر کشور در ۳۶ پایگاه امداد و نجات ثابت و سیار استان آغاز و تا ۱۷ فروردین ۹۸ ادامه خواهد داشت.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان گفت: در این طرح ۳۶ پایگاه امداد و نجات شامل پست های ثابت و موقت، مرکز کنترل عملیات، امداد هوایی، تیم آنست و تیم واکنش سریع فعال خواهند بود.

دکتر هروی در ادامه افزود: در این طرح ۲۲ دستگاه آمبولانس، ۱۵ دستگاه خودرو نجات تیپ یک و دو، ۲ دستگاه خودرو ست نجات، ۲ دستگاه خودرو کوهستان، یک دستگاه آرگو، ۱۳ دستگاه موتورسیکلت و موتور آمبولانس، ۱۰ دستگاه خودرو کمکدار و یک فروند بالگرد بکار گیری می شوند.

وی با اشاره به بهره مندی از تعداد مجموعا ۲۵۵۲ نفر نیروی فعال در حوزه امداد و نجات، تصریح کرد: پیش از آغاز طرح نوروزی اقداماتی از جمله بازآموزی و توان افزایی نجاتگران، برگزاری آزمون های آمادگی جسمانی، اجرای مانورهای تخصصی امداد و نجات در شرایط واقعی و تست آمادگی تجهیزات و خودروهای امدادی در راستای تقویت توان عملیاتی نیروهای صورت گرفت.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان، هدف از اجرای این طرح را ارائه مطلوب خدمات امداد و نجات و کمک های اولیه و خدمات اجتماعی در حوادث به تسکین آلام آسیب دیدگان، ایجاد اطمینان خاطر و آرامش فکری به مسافران در طول مسیر، معرفی هر چه بهتر خدمات بشر دوستانه و داوطلبانه جمعیت هلال احمر و نمایش توان بالای خدمات امداد و نجات عنوان کرد.
دکتر هروی یادآور شد: بسته های غذایی را برای افراد در راه مانده پیش بینی کردیم که در صورت نیاز مورد استفاده قرار خواهند گرفت. محل هایی نیز برای اسکان مسافرین در شرایط اضطراری پیش بینی شده است.
وی در پایان اعلام کرد: هم استانی ها و مسافرین نوروزی می توانند در زمان بروز هرگونه حادثه احتمالی در محورهای مواصلاتی استان با شماره ۱۱۲ جمعیت هلال احمر استان تماس حاصل نمایند.
گفتنی است «طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی ۹۸ جمعیت هلال احمر گلستان» نیز از ۲۸ اسفند لغایت ۱۶ فروردین با مشارکت اعضای جوانان داوطلب در سراسر استان ارائه خدمات خواهند داشت.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۶:۱۳

۲۵ اسفند ۱۳۹۷

کد خبر :

49159

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک