آغاز صدور شناسنامه برای سیل زدگان گنبدکاووسترکمن نیوز: رییس اداره ثبت احوال گنبدکاووس درشرق استان گلستانگفت: صدور شناسنامه فقط برای آن دسته از سیل زدگان این شهرستان که درجریان سیل اخیر شناسنامه آنان را آب برده و مفقود شده، آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ غلامحسین مهماندوست اظهار کرد: دستورالعمل ابلاغی برای صدور شناسنامه این دسته از سیل زدگان ابلاغ شده و شناسنامه جدید برای آنان به صورت رایگان و خارج از نوبت صادر می شود.
وی بابیان اینکه دریافت درخواست متقاضیان از دیروز یکشنبه در اداره ثبت احوال گنبدکاووس آغاز شده است، گفت: افرادی که شناسنامه آنان در جریان سیل مفقود شده می بایست با مراجعه به این اداره فرم لازم را دریافت نمایند.
مهماندوست اضافه کرد: سیل زدگان درنقاط شهری باید پس از تکمیل فرم آن را ابتدا به تایید شهرداری و در ادامه به تایید ستاد مدیریت بحران مستقر در فرمانداری ویژه برسانند و پس از تایید این دو مرجع، به اداره ثبب احوال برای صدور شناسنامه تحویل نمایند.
وی تصریح کرد: سیل زدگان مناطق روستایی نیز باید پس از دریافت فرم مربوطه از اداره ثبت احوال و تکمیل آن، اطلاعات فرم تکمیلی را ابتدا به تایید دهیار روستا و در ادامه به تایید ستاد مدیریت بحران فرمانداری ویژه برسانند.
رییس اداره ثبت احوال گنبدکاووس ادامه داد: پس از تحویل فرم تایید شده، صدور شناسنامه جدید برای سیل زدگان به صورت رایگان و خارج از نوبت توسط این اداره انجام می شود.
براثر بارش های شدید و رگباری باران در روزهای پایانی سال گذشته و طغیان رودخانه ها، حدود ۲۵ درصد از شهر گنبدکاووس به وسعت ۴۰۰ هکتار و ۱۵ روستای این شهرستان دچار سیلاب و آبگرفتگی شد و زندگی حدود ۸۸ هزار نفر از ساکنین شهرستان گنبدکاووس را تحت تاثیر قرار داد.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۰۶

۲۶ فروردین ۱۳۹۸

کد خبر :

51454

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک