n83207350 72841713 300x192 - آغاز جشنواره موسیقی فجر در استان گلستاناخبار موسیقی- تورکمن نیوز- سی و چهارمین جشنواره موسیقی سراسری فجر با حضور ۱۸ گروه بومی و ۲ گروه غیربومی عصر امروز سه شنبه در تالار فخرالدین اسعد شهرستان گرگان آغاز خواهد کرد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌های ایران؛ به نقل از ایرنا، مدیر اجرایی جشنواره موسیقی فجر گفت: سه گروه کوبه ای، ۲ گروه سنتی، ٦ گروه محلی، یک گروه زهی کلاسیک، کرال بزرگ و تلفیقی، ۲ گروه کلاسیک و ۴ گروه پاپ و یک ارکستر بومی در این جشنواره به هنرنمایی خواهند پرداخت.
ابوذر اسماعیلی ثالث اظهار داشت: این جشنواره با رویکرد حمایت از گروه های موسیقی محلی، سنتی و پاپ بومی تا ۳۰ بهمن ماه ادامه دارد.
به گفته وی ۲ گروه موسیقی شامل گروه سنتی با خوانندگی علیرضا قربانی و گروه پاپ آشوان روزهای ۲۵ و ۳۰ بهمن ماه در تالار فخرالدین اسعد گرگانی به اجرای برنامه خواهند پرداخت.
اسماعیلی افزود: امشب و در مراسم افتتاحیه این جشنواره گروه سنتی بیداد به سرپرستی احسان احمدی، گروه محلی اصلان کتول به سرپرستی علی اصلانی و گروه سازهای کوبه ای استرآباد به سرپرستی زهرا یوسفی برنامه های خود را اجرا کردند.
وی یادآور شد: از ساعت ۱۸ فردا و در دومین شب این جشنواره گروه کر بزرگ گلستان (آداک) و از ساعت ۲۱ گروه زهی کلاسیک و گروه پالیزان در قالب ارکستر برنامه های خود می کنند.
وی خاطرنشان کرد: گروه های نیمروز، نجفی، لامیوو، کلاویر و روجا جمعه شب ۲۶ بهمن و گروه های دلارام، یسنا، لـله وا و نوا شنبه شب ۲۷ بهمن، گروه های موسیقی ترکمن۲۸ بهمن، گروه های مهرگان (سنتی)، نغمه گویان (کوچه ای)، نفس (کوچه ای)، قزباش (محلی) و فلامنگو (تلفیقی) در ۲۹ بهمن و گروه موسیقی کلاسیک آشوان در ۳۰ بهمن، آثار خود را به علاقمندان به موسیقی ارایه خواهند کرد.

انتشار دهنده : Yaprak
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۱۹

۲۴ بهمن ۱۳۹۷

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک