آغاز توزیع برنج دولتی از هفته آینده در شرق استان گلستانگلستان-ترکمن نیوز-  رئیس صنعت، معدن و تجارت گنبدکاووس گفت: ۲۰۰ تن برنج دولتی به قیمت پنج هزار و ۹۰۰ تومان از هفته آینده در شرق گلستان توزیع می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ خلیل رجبلی در جلسه کارگروه تنظیم بازار این شهرستان اظهارداشت: در دو ماه گذشته ۴۹۶ تن مرغ با قیمت تنظیم بازاری ( ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان) در این شهرستان توزیع شده است و به طور میانگین روزانه ۷ تن مرغ در شهرستان توزیع می‌شود.

وی با بیان اینکه علت کمبود مرغ در بازار، خرید بیش از حد مردم است، گفت: اگر مردم به اندازه مصرف خود خرید کنند در تامین و توزیع مرغ دولتی مشکلی نداریم.

رجبلی با اشاره به برپایی نمایشگاه فروش بهاره در گنبدکاووس بیان داشت: این نمایشگاه که از ۱۷ اسفندماه برپا شده است تا ۲۳ اسفندماه ادامه دارد. این نمایشگاه دارای ۱۲۰ غرفه است که علاوه بر عرضه اقلام موردنیاز شب عید، اجناس ضروری با قیمت تنظیم بازار مانند مرغ، شکر، تخم‌مرغ، رب گوجه‌فرنگی و برنج نیز درآن توزیع می‌شود.

وی ادامه داد:۲۰۰ تن برنج دولتی به قیمت پنج هزار و ۹۰۰ تومان از هفته آینده در شرق گلستان توزیع می‌شود. همچنین ۱۰۰ تن پرتقال و ۶۰ تن سیب از ۲۵ اسفندماه در ۱۴ مرکز برای تامین میوه شب عیدِ مردم گنبدکاووس توزیع خواهدشد.

به گفته رئیس صنعت، معدن و تجارت گنبدکاووس تاکنون ۷۰ تن گوشت منجمد به قیمت ۳۰ هزارتومان، چهار تن گوشت بره گرم، ۱۲ تن تخم‌مرغ، ۳۸۰ تن مرغ گرم،۲۷ تن مرغ منجمد و ۱۰۰ تن انواع روغن خوراکی در گنبدکاووس توزیع شده است.

وی بر نظارت بربازار و برخورد با تخلفات تأکید کرد و گفت: ۵۴ فقره پرونده به ارزش ۱۴۲ میلیون ریال با موضوع گرانفروشی، تقلب در کسب و غیره تهیه وبه تعزیرات حکومتی ارسال شد.

محمود رضا دنکوب، رئیس تعزیرات حکومتی گنبدکاووس نیز اظهارداشت:از ابتدای بهمن ماه امسال تاکنون ۲۷۳ فقره پرونده در حوزه گرانفروشی، قاچاق و پرونده بهداشتی به این اداره فرستاده شده که ۲۷۱ پرونده مختومه و ارزش ریالی جریمه‌ها بالغ بر سه میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال است.

وی افزود: طرح نظارتی تعزیرات حکومتی از ۱۵ اسفند امسال تا ۲۰ فروردین سال ۹۸ به صورت کشیک ایام نوروزی تا ساعت ۸ شب اجرا می‌شود.

رئیس تعزیرات حکومتی گنبدکاووس درباره کمبود مرغ در بازار بیان‌داشت: گنبدکاووس تامین‌کننده مرغ در استان است و اگر مسئولان در مرکز استان اجازه دهند تا شهرستان سهم خود را از مرغداری‌ها دریافت کند با کمبود مرغ مواجه نخواهیم بود.

عبدالقدیر کریمی، معاون استاندار و فرماندارویژه گنبدکاووس نیز اظهارداشت: میانگین عملکرد این شهرستان در توزیع مرغ نسبت به دیگر شهرها مطلوب است اما با توجه به اینکه این شهرستان صادرکننده و تامین‌کننده بخش زیادی از مرغ استان است انتظارداریم در توزیع مرغ کمترین مشکل را داشته باشیم./تسنیم

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۵۰

۲۲ اسفند ۱۳۹۷

کد خبر :

48837

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک