آغاز به کار پنجمین جشنواره مد و لباس اسلامی ایرانی در گلستانگلستان-ترکمن نیوز-  پنجمین جشنواره مد و لباس اسلامی ایرانی در استان گلستان آغاز به کار کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران، پنجمین دوره جشنواره مد و لباس اسلامی ایرانی در استان گلستان از صبح شنبه آغاز به کار کرد و تا تاریخ ۲۷ دی ماه ادامه خواهد داشت.

برگزاری کارگاه های آموزشی از جمله برنامه های جانبی در این جشنواره است و بیش از ۲۰ کارگاه تخصصی در زمینه‎های مختلف مد و لباس و پوشاک اسلامی در ایام برگزاری این جشنواره برگزار می‎شود.

این جشنواره در ۱۰ بخش از جمله طراحی، دوخت، پایان‎نامه‎ها، مقالات، لباس آقایان و خانم‎ها برگزار می‎شود و در هر بخش به شکل جداگانه داوری انجام می شود که در نهایت در هر بخش از جشنواره سه برگزیده خواهیم داشت و در مجموع از ۳۰ نفر برگزیده این جشنواره تجلیل می‎شود.

همچنین کارگاه طراحی زنده در حاشیه این جشنواره برگزار شد و ۷۰ طراح جوان گلستانی ایده های خود را در طراحی ست کت و شلوار و جلیقه مردان و طراحی مانتو مجلسی به صورت زنده اجرا کردند.

لازم به ذکر است نمایشگاه پوشاک ایرانی اسلامی هم برپا شده و در این نمایشگاه ۶۰ مانتو اجتماع، مشاغل بانوان و آقایان، پوشش سر بانوان طراحی و تولید شده توسط هنرمندان گلستانی به نمایش در آمده و همچنین اتودها و طراحی های لباس اجتماع و مشاغل بانوان و آقایان هنرمندان گلستانی به معرض نمایش در آمده است.

این نمایشگاه تا تاریخ ۲۵ دی برای بازدید از علاقه مندان برپا خواهد بود.

 

گردآوری:گروه خبری ترکمن نیوز

http://turkmensnews.com

منبع:mehr

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۶:۲۷

۲۲ دی ۱۳۹۷

کد خبر :

43545

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک