آغاز به کار جشنواره تولید و تجارت گیاهان دارویی و گلخانه ای در گرگانکشاورزی و دامپروری- ترکمن نیوز- جشنواره تولید و تجارت گیاهان دارویی و گلخانه ای و صنایع وابسته از صبح امروز در گرگان آغاز به کار کرد.

به گزارش  پایگاه خبری وتحلیلی ترکمن های ایران، مسئول انجمن ارگانیک استان گلستان در این مراسم گفت: اگر ظرفیت های گیاهان دارویی شناخته شود، زمینه اشتغال و درآمدزایی زیادی فراهم می شود. اگر بگوییم روزی گیاهان دارویی بیشتر از نفت درآمد داشته باشند، حرف غیر کارشناسی نیست.

دکتر عباسعلی نورنیا تصریح کرد: کشور ما با توجه به تنوع اقلیمی، آب و هوایی و جغرافیایی که دارد، جزو کشورهای کم نظیر از نظر تعداد گونه های گیاهان دارویی و هم از نظر مواد موثره در گونه ها است.

وی افزود: می توان با کشت گیاهان دارویی در اراضی شیب دار و دیم، بهره وری این زمین ها را بیشتر کرد.

وی اظهار کرد: در بخش گیاهان دارویی به سمت تولید گیاهان ارکانیک حرکت می کنیم.

مسئول انجمن ارگانیک استان گلستان در ادامه خاطرنشان کرد: این جشنواره با همکاری مدیریت جهادکشاورزی گرگان و فرمانداری این شهرستان برگزار شده است.

نورنیا با اشاره به استقبال خوب تولید کنندگان، تجار و صاحبین صنایع وابسته در بخش گیاهان دارویی در این جشنواره، گفت: ۴۰ غرفه در این جشنواره تدارک دیده شده است.

وی یادآور شد: از عموم مردم برای حضور در این جشنواره و آشنایی با گیاهان دارویی جهت فرهنگ سازی در این خصوص دعوت به عمل می آوریم.

این جشنواره به مدت سه روز تا جمعه ۱۶ شهریورماه از ساعت ۱۰ تا ۱۷ در جاده توسکستان گرگان-خیابان فانوس برپا شده است.

 

لینک عضویت کانال تلگرام

https://tlgrm.in/ITNAnews

منبع: isna.ir

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۶:۳۰

۱۴ شهریور ۱۳۹۷

کد خبر :

34791

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک