آغاز عملیات اجرای پروژه گردشگری در جزیره آشورادهگلستان-ترکمن نیوز-  عملیات اجرای پروژه ملی گردشگری و طبیعت گردی در جزیره آشوراده استان گلستان آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  عصر امروز آیین کلنگ زنی عملیات اجرای پروژه ملی گردشگری و طبیعت گردی در جزیره آشوراده با حضور نماینده ولی فقیه در استان، استاندار گلستان، فرماندار ترکمن و سایر مسئولین استانی و شهرستانی برگزار شد.

گردشگری آشوراده در کنار تاسیسات آموزش و پرورش و منطقه‌ محل تردد مردم و مستثنیات این جزیره انجام می‌شود.
در این مناطق بیشتر سازه‌های سازگار با طبیعت مانند مراکز بومگردی، مراکز توزیع مواد غذای ارگانیک و محلی، آلاچیق و طرح‌هایی مشابه مستقر خواهد شد.

در سفر دولت یازدهم به استان گلستان مصوب شد که در ۱۰ درصد این جزیره طرح های گردشگری اجرا شود.
ایجاد هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم پس از اجرای طرح گردشگری در این جزیره پیش بینی شده است.

سرمایه‌ مورد نیاز اجرای این طرح چهار هزار میلیارد ریال است که از محل اعتبارات دولتی و سرمایه گذاری بخش خصوصی تامین خواهد شد.
مجری این طرح سازمان همیاری شهرداری های استان گلستان است که در مدت ۳۰ سال از زمان شروع بهره برداری به صورت سه دوره ۱۰ ساله آن را اجرا خواهد کرد.

آیت الله نورمفیدی در حاشیه مراسم آغاز عملیات اجرای پروژه ملی گردشگری و طبیعت گردی در جزیره آشوراده در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: اجرای کامل این طرح در کنار توجه بیشتر به دیوار دفاعی گرگان می تواند گلستان را به قطب گردشگری تبدیل و درهای توسعه و سرمایه گذاری داخلی و خارجی را به روی سرمایه گذاران باز کند.

استاندار گلستان در مراسم آغاز عملیات اجرایی این طرح در بندرترکمن گفت:  با تکمیل طرح های زیربنایی، ساخت اسکله، مسیر دسترسی و دیگر طرح های پیش بینی شده، این جزیره تا ۳ سال آینده امکان میزبانی از گردشگران داخلی و خارجی را خواهد داشت.

 

خبرنگار:یاشار نیازی

 

 

 

 

 

 

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۸:۳۲

۰۸ آذر ۱۳۹۷

کد خبر :

40997

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک