در جلسه ستاد انتخابات استان تهران مطرح شد:

جامع آموزش مجریان انتخابات 300x184 - آغاز اجرای طرح جامع آموزش مجریان انتخابات به صورت منطقه‌ای از مردادتورکمن نیوز: مدیر کل دفتر انتخابات وزارت کشور با اشاره به انجام آسیب شناسی دقیق و جامع درباره امور اجرایی انتخابات‌های گذشته، زمان آغاز اجرای طرح جامع آموزش مجریان انتخابات را مرداد ماه ۹۸ و به صورت منطقه‌ای اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ سید اسماعیل موسوی در جریان نهمین بازدید استانی معاونت سیاسی وزارت کشور و در پنجمین جلسه ستاد انتخابات استان تهران، با اشاره به آمار‌ها و اطلاعاتی در خصوص حوزه‌های انتخابیه و ویژگی‌های فضای انتخاباتی استان تهران، اظهارکرد: انتخابات اسفند ماه ۱۳۹۸، نخستین انتخابات نظام در طلیعه گام دوم انقلاب محسوب می‌شود و از این نظر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

موسوی در تبیین شماری از اصلاحات و تغییرات مصوب قانون انتخابات از سال ۱۳۹۵ تاکنون، به مواردی هم، چون یکسان بودن هیئت‌های اجرایی هر دو انتخابات دوره دهم مجلس شورای اسلامی و میاندوره‌ای مجلس خبرگان، الزام ورود کد ملی رأی دهندگان به سامانه انتخابات، کاهش نصاب آرای داوطلبان از ۲۵ درصد به ۲۰ درصد، افزایش مهلت رسیدگی به شکایات از ۷ روز به ۲۰ روز و نیز مسدود شدن سامانه انتخابات از ساعت ۲۴ روز رأی گیری، اشاره کرد.

وی تأکید کرد: با توجه به تغییرات و اصلاحات مختصر صورت گرفته در قانون انتخابات، آیین نامه اجرایی انتخابات به شکل کامل مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته تا جهت تصویب به هیئت دولت ارائه شود.

مدیر کل دفتر انتخابات وزارت کشور با اشاره به انجام آسیب شناسی دقیق و جامع درباره امور اجرایی انتخابات‌های گذشته، زمان آغاز اجرای طرح جامع آموزش مجریان انتخابات را مرداد ماه ۹۸ و به صورت منطقه‌ای اعلام کرد و افزود: تمامی زمینه‌ها و مقدمات لازم برای اجرای دقیق و مؤثر این طرح آماده شده و به امید خدا حسب برنامه ریزی‌های انجام شده نخستین گام اجرای این طرح در شهر مشهد برگزار خواهد شد.

موسوی با اشاره به موادی از قانون انتخابات عنوان کرد: با توجه به تصریح قانون انتخابات بر ضرورت همکاری کامل همه دستگاه‌ها و نهاد‌ها با ستاد انتخابات کشور در برگزاری انتخابات، ضرورت دارد فرمانداران، این ظرفیت را پیگیری و مطالبه کنند./میزان

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۸:۲۷

۰۳ مرداد ۱۳۹۸

کد خبر :

58120

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک