آشتی، پایان خوش 7 ماه دعوا و کشمکش در مراوه تپهتورکمن نیوز دعوای دسته جمعی که در حال تبدیل به یک مشکل امنیتی در یکی از روستاهای مرزی مراوه تپه بود با درایت دادیار پرونده و مشارکت ریش سفیدان منطقه ، ختم به خیر شد.به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  رئیس کل دادگستری گلستان گفت:  اهالی دو طایفه از یکی از روستاهای مرزی شهرستان مراوه تپه بر سر راه عبوری احشام درگیر شدند که در این درگیری چندنفری زخمی و ۲۷ نفر از طرفین به اتهام مشارکت در نزاع دسته جمعی تفهیم اتهام شدند که بین آن ها جوان ۲۰ ساله تا مرد ۸۰ ساله حضور داشت.

هادی هاشمیان افزود: با گذشت چند ماه از  این درگیری،  طرفین پرونده بارها در روستا و نقاط مختلف شهرستان با یکدیگر درگیر می شدند و برای اهالی منطقه دردسرساز شده بودند.

هاشمیان افزود: با تدبیر دادیار شعبه یک دادسرای شهرستان مراوه تپه که جانشین دادستان این منطقه نیز هست ، امشب  طرفین پرونده به همراه ریش سفیدان ، فرماندار شهرستان و فرمانده سپاه در مسجد روستا  دعوت شدند تا مشکل را حل و فصل کنند .

هاشمیان افزود: خوشبختانه طرفین پس از صحبت های جانشین دادستان شهرستان ، فرماندار و ریش سفیدان ، با هم آشتی کردند و متعهد شدند  پس از این جلسه اختلاف ها را کنار بگذارند .

وی گفت: طرفین که اهالی دو طایفه از یک روستا هستند پس از آشتی نماز مغرب را به جماعت و در کنار هم اقامه کردند .

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: برای  جلوگیری از ادامه اختلاف و درگیری ، با دستور جانشین دادستان، راه عبوری احشام هم تعیین تکلیف شد تا از این پس اهالی روستا برای عبور دام های خود به مشکل برنخورند .

هادی هاشمیان افزود: پرونده این نزاع در مرحله صدور کیفرخواست بود که اگر این اقدام انجام می شد همه ۲۷ نفری که در این نزاع مشارکت داشتند  علاوه بر پرداخت دیه   باید به زندان هم می رفتند که خوشبختانه با تدبیر دادیار پرونده و مشارکت مسئولان شهرستانی و ریش سفیدان که همیشه در کنار دستگاه قضایی برای حل و فصل خصومت ها حضور دارند، ختم به خیر شد .

بیش از ۵۰ درصد پرونده های ورودی به شعب سازشی شورای حل اختلاف گلستان با سازش طرفین مختومه می شود .

 

 

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۴۵

۱۰ دی ۱۳۹۸

کد خبر :

66832

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک