قرجه طیار نماینده گنبدکاووساخبار گنبد کاووس – ترکمن نیوز – نماینده مردم شهرستان گنبدکاووس گفت: کمبود فضا و امکانات آموزشی در مناطق روستایی و مرزی استان خصوصا شهرستان گنبدکاووس باعث محرومیت فرزندان مستضعف این مناطق شده است که اقدامات عاجل در این زمینه را می طلبد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران،  قرجه طیار عصر چهارشنبه در نشست با نخبگان علمی و دانشگاهی گنبدکاووس با حضور محمد رضا عارف رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در محل فرمانداری این شهرستان تشکیل شد، اظهار داشت: جاده گنبد کاووس به اینچه برون موصوف به جاده نفت حدود ۲۵ کیلومتر آن بیس ریزی و تعریض شده است و این پروژه یکی دیگر از دغدغه های مردم منطقه است و تکمیل این جاده باعث کم شدن مسیر گنبدکاووس به گمرک اینچه برون به مقدار ۴۲ کیلومتر می شود.

وی خطاب به رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: ۲۵ کیلومتر از این جاده با مشارکت وزارت راه و شهرسازی و شرکت نفت و گاز انجام می شود و در این زمینه این خواسته را داریم که با کمک شما در مجلس این جاده سریعتر به سرانجام برسد.

نماینده مردم شهرستان گنبدکاووس و بخش محروم داشلی برون در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: یکی دیگر از دغدغه های مردم گنبدکاووس خصوصا مرزنشینان، طرح آبرسانی فجر می باشد که از ابتدای انقلاب اسلامی آغاز شده است و با توجه به مشکلات حاد آب شرب در مناطق مرزی شهرستان، نیازمند تسریع در اجرای طرح و بهره برداری از آن است.

قرجه طیار نماینده گنبدکاووس

در این نشست برخی از نخبگان علمی و دانشگاهی شهرستان گنبدکاووس نیز با تشریح مشکلات منطقه به بیان دیدگاه های خود پرداختند.
اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی و هیات همراه متشکل از برخی مدیران کشوری در زمینه آموزش، برای بازدید از مراکز دانشگاهی و آموزشی روز چهار شنبه وارد گلستان شدند و در نخستین روز از سفر سه روزه خود با حضور در شهرستان گنبدکاووس در شرق این استان از مراکز آموزش عالی، فنی و حرفه ای و برخی مدارس این شهرستان بازدید کردند.

انتشار دهنده: یاشار نیازی

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۲:۵۱

۱۴ شهریور ۱۳۹۷

کد خبر :

34830

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک