Test 10E 300x174 - برگزاری آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم در گنبدکاووسگنبدکاووس-ترکمن‌نیوز- آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم همزمان با دیگر شهرهای کشور و استان گلستان صبح روز پنجشنبه باشرکت ۷۴۵ نفر از خواهران و برادران بالای ۱۲ سال گنبدکاووس درمحل دانشگاه غیردولتی شرق این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌های ایران، به نقل از ایرنا، دراین رخداد بزرگ فرهنگی که با مشارکت معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار شد، شرکت کنندگان در ۹ رشته موضوعی، حفظ کل قرآن، جزء ۳۰، سوره های منتخب و مفاهیم قرآن و نهج البلاغه با هم به رقابت پرداختند.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه گنبدکاووس در حاشیه این آزمون به خبرنگار ایرنا گفت: این آزمون سراسری که از سال ۹۱ در استان گلستان آغاز شده، یکی از بزرگترین رخدادهای قرآنی کشور است که امسال حدود ۳۰۰ هزار نفر در آن شرکت دارند.
حجت الاسلام و المسلمین نصرت الله جعفری افزود: امسال ۹۱۱ نفر از خواهران و برادران علاقه مند به شرکت در این آزمون در گنبدکاووس ثبت نام کردند که ۷۴۵ نفر آنان که بالای ۱۲ سال سن دارند در آزمون کتبی امروز شرکت کرده اند و ۱۶۶ نفر که زیر ۱۲ سال هستند، در آزمون شفاهی در هفته آینده شرکت می کنند.
وی اضافه کرد: از مجموع شرکت کنندگان دراین آزمون ۷۰ درصد برادران و ۳۰ درصد خواهران هستند که پس از آزمون به قبول شدگان گواهی معتبر داده می شود.
حجت الاسلام جعفری گفت: قرار است در کل کشور، سه هزار جایزه نقدی و غیر نقدی به قید قرعه به قبول شدگان در آزمون اهدا شود.
شهرستان گنبدکاووس با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان واقع است.

گردآوری: گروه خبری ترکمن نیوز

https://t.me/ITNAnews

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۰۲

۱۰ اسفند ۱۳۹۶

کد خبر :

12809

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک