آزمون سراسری با شرکت ۶۹۱۵ داوطلب در شهرستان گنبدکاووس برگزار می شودترکمن نیوز:  رییس اداره سیاسی امنیتی اجتماعی فرمانداری ویژه شهرستان گنبدکاووس در جلسه کمیته آزمون سراسری این شهرستان که در فرمانداری برگزار شد گفت: این آزمون در ۱۳ مرکز دانشگاهی شهرستان گنبدکاووس شامل دانشگاه گنبد، آزاد اسلامی ، پیام نور، دانشگاه شمس،آموزشکده کوثر و موسسه غیرانتفاعی شرق گلستان،علمی کاربری و تیزهوشان بقیه الله صدیقه کبری بصیرت فرزانگان برگزار می شود.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  حنیفه عصمتی تصریح کرد: این آزمون با رعایت پروتکلهای بهداشتی روزهای چهارشنبه پنجشنبه ، جمعه و شنبه آتی با شرکت ۶۹۱۵ نفر داوطلب برگزار میشود که ۴۰۵۷ نفر از داوطلبان خانم و ۲۸۵۷ نفر آقا هستند.
وی همچنین افزود: نیروی انتظامی ،اورژانس، هلال احمر و آتش نشانی در محلهای برگزاری آزمون استقرار خواهند یافت .
با توجه به شیوع ویروس کرونا و تبعات ناشی از آن در تمامی حوزه های اقتصادی، اجتماعی ، فرهنگی که در نظام آموزشی ما هم  بی تاثیر نبوده است برابر توافق بعمل آمده وزارتین بهداشت و علوم ، دستور العمل های بهداشتی با هماهنگی به موسسات و دانشگاهها و مراکز آموزشی مجری برگزاری آزمون ابلاغ شده است تا براساس آن با نظارت و دقت بیشتری آزمون را برگزار نمایند. لازم است ملاحظات و موازین بهداشتی هم از سوی مجریان و هم از سوی داوطلبین رعایت گردد. بایستی ایمن ترین و سالم ترین دوره برگزار کنکور را داشته باشیم و کلیه پروتکل های فاصله گذاری اجتماعی را به بهترین شیوه برگزار و اجرایی نماییم وی افزود: تندرستی و سلامتی فرزندان یکی از نگرانی های همه ی مسئولین کشوری، استانی و شهرستانی می باشد ابتدا قرار بود که کنکور در اواخر شهریور ماه برگزار گردد که با توجه به حرکت به سمت فصل پاییز و احتمال همزمانی بیماری کووید ۱۹ با آنفلونزا ممکن بود گرفتاری را دو چندان نماید. لذا سازمان سنجش ۴ روز را به برگزاری کنکور اختصاص داده که از روز چهارشنبه ۲۹ مرداد ماه تا روز شنبه ۱ شهریور گروه آزمایشی هنر در روز چهارشنبه ۲۹مرداد، گروه آزمایشی ریاضی و انسانی پنجشنبه ۳۰ مرداد و گروه آزمایشی تجربی روز جمعه ۳۱ مرداد و گروه زبان خارجه روز شنبه اول شهریور ماه  به رقابت خواهند پرداخت.
دبیر کمیته برگزاری آزمون کارشناسی ارشد شهرستان گنبدکاووس نیز گفت: داوطلبان با ماسک سه لایه وارد محل آزمون خواهند شد برای داوطلبانی که دوره نقاهت در کرونا گذرانده اند مکان خاص در محل آزمون در نظر گرفته شده است.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۲۶

۲۸ مرداد ۱۳۹۹

کد خبر :

80962

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک