عفو و آزادی ۲۱ ایرانی از زندان‌های ترکمنستان ترکمن نیوز:  سفیر جمهوری اسلامی ایران در ترکمنستان گفت: ۲۱ زندانی ایرانی که طی سالیان گذشته در زندانهای کشور ترکمنستان حبس شده بودند اخیرا همزمان با شبهای قدر ماه مبارک رمضان از زندان آزاد شده‌اند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  غلامعباس ارباب‌خالص اظهار کرد: آزادی این زندانیان در پی اقدامات و رایزنیهای دیپلماتیک و تلاشهای کنسولی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ظرف دو ماه اخیر پیرامون تقاضای آزادی اتباع زندانی ایرانی، از سوی سفارت جمهوری اسلامی ایران در عشق‌آباد با مقامات عالی رتبه کشور ترکمنستان حاصل شد.

وی ادامه داد: با توجه به پیگیری صورت گرفته، رییس جمهور کشور دوست و همسایه ترکمنستان ظرف روزهای اخیر با توجه به مناسبت لیالی قدر با عفو زندانیان ایرانی موافقت و دستور آزادی آنها را کرد.

ارباب خالص گفت: این زندانیان که محکومیت آنها بطور متوسط از پنج تا ۳۰ سال متغیر است بخاطر تخلفاتی همچون “عبور غیرمجاز، قاچاق کالا و حمل موادمخدر” طبق قوانین ترکمنستان بازداشت و محکوم شده بودند.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در ترکمنستان افزود: اتباع ایرانی آزاد شده از زندانهای ترکمنستان از طریق مرز لطف‌آباد واقع در شمال خراسان رضوی وارد ایران شده و به وطن بازگشته‌اند.

 

 

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۲۱

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹

کد خبر :

75519

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک