Golestan 18M 300x209 - آزادسازی ۱۱ هکتار زمین شهرک ها و نواحی صنعتی در استان گلستانگلستان– ترکمن نیوز- مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی گلستان گفت: آزادسازی ۳ هکتار زمین صنعتی در استان به شرکت تکلیف شده بود که توانستیم ۱۱ هکتار زمین را در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان آزادسازی کنیم.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، حجت‌الله خلیل‌زاده ظهر امروز در نشست خبری اظهار داشت: ۲ هزار و ۴۰ هکتار زمین صنعتی در استان داریم که بیش از یک هزار و ۳۰۰ هکتار آن در اراضی کم بازده شمال استان واقع شده است.

وی افزود: در صورت ورود سرمایه‌گذار جدید، زمینی برای واگذاری به آنان نداشتیم برای همین طبق برخی شاخص‌ها سال گذشته می‌بایست ۳ هکتار زمین صنعتی را از کسانی که قرارداد داشتند اما کاری انجام نداده بودند، خلع ید می‌کردیم.

مدیرعامل شهرک‌های صنعتی استان ادامه داد: با این حال سال گذشته توانستیم ۱۱ هکتار زمین در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان را آزادسازی کنیم و این روند امسال هم ادامه خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: بسیاری از زمین‌ها به کسانی داده شده بود که کار نمی‌کردند، نخستین اقدام ما این بود که داشته‌های خود را با کیفیت توزیع کرده و اهلیت افراد را بررسی کنیم.

خلیل‌زاده با بیان اینکه توسعه شهرک‌ها هم از دیگر برنامه‌ها برای تأمین زمین موردنیاز به منظور حضور سرمایه‌گذاران است، گفت: ناحیه صنعتی گمیشان از سال ۸۹ کلید خورده بود و تأسیساتی هم در آن ایجاد شد ولی محیط زیست با ادامه کار آن مخالفت کرد و ۵ سال چراگاه دام بود.

وی افزود: با پیگیری‌هایی که انجام دادیم ارزیابی زیست محیطی این شهرک اخذ و پس از ۶ ماه به استان ابلاغ شد. پس از آن کارها در این شهرک آغاز شد اما تأمین آب آن به مشکل برخورد.

مدیرعامل شهرک‌های صنعتی استان بیان داشت: تأمین آب این شهرک را با هزینه‌های سنگین انجام دادیم و در حال حاضر ۲۰ هکتار زمین در این شهرک آماده واگذاری است و تاکنون هم ۲ قرارداد به ثبت رسیده است.

 

منبع: tasnimnews.com

گردآوری: گروه خبری ترکمن نیوز

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۷:۵۰

۱۸ مرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

31792

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک