آخرین وضعیت رسیدگی به سیل‌زدگان گنبدیگنبدکاووس-ترکمن نیوز-  بعد گذشت هشت روز از سیلاب در شهر گنبدکاووس و با فرو کش کردن سیلاب از شهر، بخش اعظم آب از منازل مسکونی هم خارج شده و تلاش برای تخلیه آب از دیگر منازل ادامه دارد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  شهردار گنبدکاووس در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: ورود سیلاب اخیر به شهر باعث گرفتگی مسیرهای آبهای سطحی و  تخریب برخی از  کانال های قدیمی شد. در تعدادی از محلات نشست کانال قدیمی آب را داشتیم که باعث شد در بارندگی های دیروز و امروز تجمع آب را در این محلات داشته باشیم.

منصور طعنه گنبدی افزود: بدلیل اینکه در این محلات آبهای زیر سطحی اشباع هستند با کمترین خاکبرداری، شاهد ریزش معابر خواهیم بود.

شهردار گنبدکاووس تصریح کرد: تاکنون ۸۰ درصد تخلیه آب از منازل انجام شده است و در خانه هایی که دائما آب از آنجا بالا می آید باید عملیات تخلیه آب به طور مستمر انجام گیرد.

فرمانده ویژه گنبدکاووس نیز در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: در سیلاب اخیر بخش قابل توجهی از مناطق شمالی و جنوبی شهر با جمعیت نزدیک به ۳۵ هزار نفر گرفتار سیلاب شدند که بلافاصله بعد از فروکش کردن آب کار پاکسازی کوچه ها و خیابان ها و رفع آبگرفتگی منازل آغاز شد.

عبدالقدیر کریمی با اشاره به اهمیت امدادرسانی به مردم، افزود: ۴ کمپ شهری با ظرفیت اسکان حدود ۴۲۰۰ نفر و ۷ کمپ روستایی با ظرفیت اسکان ۱۷۵۰ نفر در شهرستان دایر کردیم.

فرماندار ویژه گنبدکاووس با تاکید بر تلاش برای بازسازی مناطق آسیب دیده، تصریح کرد: برای کمک به سیل زدگانی که منازل و لوازم اصلی منزلشان دچار خسارت و یا تخریب شده، علاوه بر کمک ها و تسهیلات دولتی، از ظرفیت خیرین استفاده خواهیم کرد.

کریمی گفت: تاکنون نزدیک به ۳ هزار منزل مسکونی و خانه تجاری در این شهرستان برآورد خسارت شده است. پس از آنکه برآورد خسارت همه منازل و مغازه های تجاری به پایان رسید، بازسازی را با جدیت آغاز می کنیم./ایسنا
انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۱:۱۹

۰۶ فروردین ۱۳۹۸

کد خبر :

49949

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک