Shahid Sancholi 11M 1 230x300 - آخرین شهید در راه مبارزه با مواد مخدر گنبدکاووس+ عکسگزارش خبری- رمضان سنچولی شهیدی که در راه مبارزه با قاچاق مخدر به درجه رفیع شهادت نائل شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، شهید رمضان سنچولی فرزند حسین در تاریخ ۹/۱/۱۳۵۳ چشم به جهان گشود .
ایشان ۷ سال از عمر با خیر و برکت خود را در کنار وجود نازنین پدر و مادری مهربان و زحمت کش گذراند.
پس از رسیدن به سن مدرسه وارد مدرسه ابتدایی محل سکونت خود گردید . رمضان پس از پشت سر گذاشتن دوره ابتدایی، مقاطع تحصیلی راهنمایی و دبیرستان را نیز با موفقیت به پایان رسانید و دیپلم گرفت .
رمضان پس از دریافت مدرک دیپلم ،علاقه به میهن خود را با پوشیدن لباس سبز نیروی انتظامی به نمایش گذاشت و در تاریخ ۲۰/۱۱/۱۳۷۳به جمع دلیر مردان نیروی انتظامی پیوست .
ایشان پس از استخدام دوره های دشوار آموزش نظامی را با موفقیت به پایان رساند و سپس درادامه انجام وظایف خود به نیک شهر استان سیستان و بلوچستان اعزام گردید. شهید ستوان یکم رمضان سنچولی انسانی شجاع و نترس بود و همین دلاوری او باعث می گردید تا او از دشمنان مردمش نهراسد. این جوان دلاور وطن در مدت خدمت خود با تمام توان در تلاش بود تا ریشه اشرار را در منطقه بخشکاند و لذا وقتی شرور پندک بلوچ لاشاری معروف به عبداله پا کوتاه و همدستانش مورد شناسایی قرار گرفتند، ایشان به همراه چهار اکیپ از عوامل یگان تکاوری به مخفیگاه این شرور خطرناک در روستای گسک حمله کردند. با ادامه محاصره و وقوع در گیری تعدادی از اشرار به داخل یکی از اتاق ها پناه بردند و شهید وقتی قصد داشت برای دستگیری آنها اقدام نماید از ناحیه سر مورد اصابت گلوله قرار گرفت و در نهایت در تاریخ ۲/۱۲/۱۳۹۰ به شهادت رسید و بدین ترتیب پایانی پر افتخار را برای خود و ننگ و خفتی ابدی را برای آنانی که بر خلاف روح دین خداوند بر مسیر ناصواب گام بر می دارند، رقم زد.

 

( بر اساس کتاب شهدای مبارزه با مواد مخدر شهرستان گنبد کاووس اثر سید علی کریمیان)

گردآوری: گروه خبری ترکمن نیوز

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۸:۲۴

۱۱ مرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

30619

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک