گنبدکاووس 300x200 - آخرین آمار از وضعیت کرونا در گلستانترکمن نیوز:  دانشگاه علوم پزشکی استان اعلام کرده علاوه بر گنبدکاووس، شهرهای بندرترکمن، آق‌قلا، مراوه تپه و بندرگز نیز در وضعیت قرمز هستند. وضعیت در همه شهرهای استان به جز کردکوی و گمیشان که در شرایط شکننده سفید قرار دارند، زرد است.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ عبدالرضا فاضل اظهار کرد: با توجه به تعطیلات هفته گذشته، پیش بینی افزایش شیوع کرونا در هفته جاری وجود داشت و ما هشدارهای لازم را داده بودیم.

وی با بیان اینکه پنج شهرستان گلستان در وضعیت قرمز قرار دارد، گفت: احتمال اینکه تا آخر هفته شهرهای قرمز ما افزایش یابد وجود دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان افزود: تقسیم‌بندی سفید، زرد و قرمز شکننده است و در زمان سفید بودن شهر، بیماران کرونایی همچنان هستند اما ملاک برای این تقسیم‌بندی تعداد بستری‌ها و فوتی‌ها است.

به گفته او بیش از ۵۷۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری هستند که اگر این تعداد به ۷۵۰ بیمار برسد، وضعیت کل استان قرمز خواهد شد.

فاضل بیان داشت: در صورت عدم رعایت پروتکل‌ها سه شهر رامیان، گالیکش و مینودشت نیز احتمالا در روزهای آینده به وضعیت قرمز می‌رسند.

وی تاکید کرد: اگر مردم به هشدارهای توجه نکنند، محدودیت های اسفند ماه دوباره تکرار شود و تحمل آن برای مردم دستگاه‌ها، ادارات، مشاغل و اصناف واقعاً سخت است.

فاضل ادامه داد: در گنبدکاووس هم به دستور فرماندار محدودیت‌های خاصی ایجاد شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: اگر ۷۵۰ بیمار بستری در سطح استان داشته باشیم، وضعیت گلستان قرمز خواهد شد؛ در دو هفته گذشته ۵۸۰ بیمار بستری داشتیم و اگر مردم رعایت نکنند ظرف سه تا چهار روز آینده، با بستری ۳۰۰ بیمار کل گلستان قرمز خواهد شد.

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۰۰

۲۹ خرداد ۱۳۹۹

کد خبر :

77315

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک