آتش سوزی چهار نقطه از مناطق جنگلی گالیکشاخبار حوادث-ترکمن نیوز- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گالیکش در شرق استان گلستان گفت : چهار نقطه از مناطق جنگلی این شهرستان طعمه حریق شد که با تلاش نیروهای عمل کننده اعم از مردمی و منابع طبیعی، آتش سوزی ها مهار و از گسترش بیشتر آن جلوگیری شد.

به گزارش پایگاه خبری وتحلیلی ترکمن های ایران، بهزاد نجفی جمعه شب افزود: این آتش سوزی ها از بعد از ظهر امروز از منطقه منبع آب روستای پاسنگ بالا آغاز شد و در ساعات مختلف بعداز ظهر، مناطق سربند روستای پاسنگ، منطقه تابستانی روستای فارسیان فرنگ و جنگل های جمشید آباد نیز طعمه حریق شد.
وی بابیان اینکه با تلاش نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی، محیط زیست و جهاد کشاورزی شهرستان گالیکش و نیز دهیاری های منطقه و نیروهای دلسوز روستایی، آتش در مدت نیم ساعت در دو منطقه روستای پاسنگ مهار شد، گفت: با تداوم تلاش این نیروها، آتش سوزی جنگل های روستای فارسیان فرنگ و جمشید آباد نیز ساعتی پیش مهار شد.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گالیکش با بیان اینکه علت قطعی وقوع این آتش سوزی ها هنوز مشخص نشده است، گفت: منطقه آتش سوزی ها محدود است و مساحت دقیق آن بعد از ارزیابی های کارشناسی مشخص می شود.
وی گفت: نیروهای این اداره از عصر روز گذشته (پنجشنبه) نیز با امکانات اطفای حریق و وسیله نقلیه در مناطق جنگلی شهرستان همجوار مینودشت که دچار آتش سوزی شده بود، حضور یافته بودند.
آتش سوزی در جنگل های شرق استان گلستان در فصل تابستان به دلیل گرما و خشکی بیش از حد هوا و عمدتا به دلیل بی مبالاتی و بی احتیاطی عوامل انسانی همچون آتش زدن بقایای مزارعی که محصولاتشان درو شده، بویژه مزارع حاشیه مناطق جنگلی حادث می شود و در کمتر از دو هفته گذشته در چندین مورد آتش سوزی در پارک ملی گلستان و مناطق جنگلی شهرستان های کلاله ، مراوه تپه ، مینودشت و گالیکش صدها هکتار از عرصه های جنگلی و مرتعی منطقه طعمه حریق شد.

 

لینک عضویت کانال تلگرام

https://t.me/ITNAnews

منبع:irna.ir/golestan

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۳۱

۲۳ تیر ۱۳۹۷

کد خبر :

27449

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک