سوزی در استرالیا 300x222 - آتش سوزی در استرالیا باعث نابودی 480 میلیون حیوان شدترکمن نیوز:  بر اساس بررسی های صورت گرفته توسط پژوهشگران دانشگاه سیدنی تا کنون حدود ۴۸۰ میلیون حیوان از گونه های مختلف در اثر آتش سوزی در مناطق جنوب شرقی سوخته و تلف شده اند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  تاکنون شش میلیون هکتار از جنگل‌های جنوب شرقی استرالیا طعمه حریق شده است. با این حال کارشناسان می‌گویند با توجه به پیشروی جبهه‌های آتش، احتمال دارد ابعاد فاجعه از این هم گسترده‌تر شود.

حدود ۱۵۰ آتش‌سوزی تا روز یکشنبه در ایالت نیو ساوت ولز استرالیا ادامه داشت و ۳۹ مورد دیگر نیز در ایالت همسایه ویکتوریا بود تا اینکه با افزایش دما به بالای ۳۷ درجه سانتیگراد و وزش باد شدید و غیر قابل پیش‌بینی، شرایط وخیم‌تر شد.

اسکات موریسون، نخست‌وزیر استرالیا اظهار کرد: بر اساس آخرین آمار، ۲۳ نفر در پی آتش‌سوزی جاری در این کشور جان باخته اند.

بر اساس گزارش رسانه‌های خارجی، تاکنون ۱۵۰۰ خانه در مناطق درگیر آتش‌سوزی، به خاکستر مبدل شده و امکان افزایش این آمار وجود دارد.

فضانوردان “ایستگاه فضایی بین‌المللی” هم زمانی‌ که بر فراز ۲۶۹ مایلی از زمین و دریای “تاسمان”(Tasman) بودند، تصاویر تکان‌دهنده‌ای از این آتش‌سوزی منتشر کردند.

تاکنون ۶ میلیون هکتار از جنگل‌های جنوب شرقی استرالیا سوخته است که معادل دو برابر مساحت کشور بلژیک یا اندازه کشورهای گرجستان یا ایرلند است.

گرمای کم سابقه هوا در استرالیا به گسترش این آتش سوزی دامن زده است. باد،؛ موج آتش را به سمت سواحل برده و آتش سریعتر پیشروی کرده است. از سوی دیگر، کاهش بارندگی بر مشکلات افزود. بی بی سی گزارش داد که در نواحی شرق استرالیا بارش از حد متوسط کمتر بوه است.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۱۵

۱۷ دی ۱۳۹۸

کد خبر :

67427

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک