300x206 - آتش زدن هرگونه پسماند کشاورزی ممنوع شدترکمن نیوز: رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گنبدکاووس گفت: آتش زدن هر گونه پسماند کشاورزی ممنوع بوده و متخلفین تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  قربانعلی گرایلو در نشست با دهیاران، سازمان های مردم نهاد و اعضای تعاونی مرتعداری اظهار داشت: با توجه به ماده ۴۵ قانون حفاظت و حمایت از منابع طبیعی و ۲۰ هوای پاک آتش زدن پسماندهای کشاورزی ممنوع بوده و با متخلفین طبق قوانین برخورد خواهد شد.

گرایلو افزود: آتش زدن این پسماندها در مواردی باعث انتقال به مراتع و همچنین از بین رفتن نهال های حاشیه جاده می گردد، ضمن اینکه این عامل باعث می شود میکروارگانیسم های مفید خاک نیز از بین برود و مواد غذایی که دارای مواد عالی و مفید برای خاک هستند از دسترس خارج شود و همچنین باعث آلودگی هوا نیز می گردد.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به آغاز فصل برداشت محصولات زراعی، کشاورزان عزیز این موضوع را مد نظر قرار دهند و‌ با توجه به ارزش ریالی پسماندهای کلزا که توسط کارخانه نئوپان گنبد خریداری می شود جمع آوری و انتقال داده شود و حداکثر استفاده نیاز از کاه و کلش به جای مانده از برداشت گندم با توج به مبلغ بالای محصولات دامی مورد استفاده قرار دهند.

وی در پایان افزود همشهریان عزیز در صورت مشاهده هر گونه حریق مراتب را سریعاً با شماره تماس ۱۵۰۴و شماره ۰۱۷۳۳۲۲۷۲۱۳ اطلاع دهند. گفتنی است در پایان این نشست جهت آمادگی با هر گونه حریق مانور مبارزه با حریق نیز برگزار گردید.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۵۶

۲۲ خرداد ۱۳۹۹

کد خبر :

77108

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک