آتش‌سوزی در جزیره میانکاله همچنان ادامه داردحوادث- ترکمن نیوز- رئیس محیط زیست بندرترکمن و گمیشان گفت:: هنوز آتش در منطقه میانکاله مهار نشده است و تلاش‌ها ادامه دارد.

به گزارش پایگاه خبری وتحلیلی ترکمن های ایران، علی بیانی گفت: آتش‌سوزی در غرب کانال خوزینی در پناهگاه حیات‌وحش میانکاله در حوزه تحت مدیریت حفاظت محیط زیست مازندران (بهشهر) شامگاه جمعه آغاز و صبح شنبه مهار شد.

وی با بیان این که در حدود ساعت ۷ صبح شنبه به آتش در حدود یک کیلومتری کانال خوزینی در محدوده تحت مدیریت استان گلستان مهار شد، افزود: دوباره در ساعت ۱۰ صبح شنبه آتش‌سوزی در همان منطقه آغاز شد و تلاش برای مهار آتش سوزی ادامه دارد.

بیانی افزود: به دلیل وزش باد، پوشش علفی منطقه و خشک بودن بوته‌ها ماموران منابع طبیعی، محیط زیست ، مدیریت بحران شهرستان و سایر نهاد‌های حاضر در تلاش هستند تا این آتش را مهار کنند.

وی افزود: اگرچه آتش هنوز مهار نشده، اما به انتهای منطقه آتش سوزی رسیده ایم و همچنین سرایت آتش به جزیره آشوراده را تکذیب کرد.

بیانی با بیان این که پوشش گیاهی غالب منطقه‌ای که در آتش می‌سوزد، گونه‌های علفی است، یادآور شد: در آتش‌سوزی اولیه در پناهگاه حیات وحش میانکاله حدود ۱۸۰ هکتار از اراضی میانکاله با پوشش گیاهی درختچه‌های انار، گونه‌های علفی و سازیل (گونه علفی مانند نی) در آتش سوخت.

وی در پایان افزود: میزان خسارت‌ها دقیقا مشخص نیست و به صورت تخمینی  بیان شده است وخسارت اصلی بعد از پایش منطقه مشخص خواهد شد.

 

لینک عضویت کانال تلگرام

https://tlgrm.in/ITNAnews

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۸:۴۳

۲۱ مرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

32154

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک