آتش‌بس و از سرگیری مذاکرات محور دیدار «خلیلزاد» و سیاسیون افغانستان تورکمن نیوز:  رئیس جمهور پیشین افغانستان و جمعی از دیگر شخصیت‌های سیاسی این کشور در دیدار با فرستاده ویژه آمریکا در امور صلح درمورد از سرگیری مذاکرات گفت‌وگو کردند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  «زلمی خلیلزاد» فرستاده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان پس از یک دور تور اروپایی در سفر به کابل با مقامات و سیاسیون افغانستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار «لیزا کورتیس» معاون دستیار رئیس جمهور آمریکا و رئیس ارشد بخش آسیای جنوبی و مرکزی شورای امنیت ملی این کشور نیز همراه خلیلزاد است.

نماینده ویژه آمریکا در کابل با «حامد کرزی» رئیس جمهور پیشین افغانستان، «یونس قانونی» عضو ارشد حزب جمعیت اسلامی، «محمد محقق» رهبر حزب وحدت اسلامی مردم، «رنگین دادفر سپنتا» وزیر امور خارجه دولت سابق و برخی دیگر از افراد سرشناس سیاسی افغانستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

دفتر حامد کرزی در بیانیه‌ای اعلام کرد که در این نشست از صلح به عنوان مسئله حیاتی مردم افغانستان یاد شد همچنین درباره رسیدن به آتش‌بس سراسری و دائمی و نگرانی از تاخیر در مذاکرات بین الافغانی نیز گفت‌وگو صورت گرفت.

«خلیلزاد» پس از تور اروپایی وارد کابل شد.

این دیدار در حالی بر پشتیبانی آمریکا از آغاز دور جدید مذاکرات با طالبان تاکید می‌کند که پس از ۹ دور مذاکرات قطر این مذاکرات توسط ترامپ متوقف شد.

شرکت کنندگان تاکید کردند که رئیس جمهور آمریکا مذاکره با طالبان را از سر بگیرد.

پیش از این نیز خلیلزاد با رهبران حکومت وحدت ملی گفت‌وگو کرده بود.

 

گردآوری: گروه بین الملل تورکمن نیوز
http://turkmensnews.com
منبع:tasnimnews

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۵:۰۹

۰۶ آبان ۱۳۹۸

کد خبر :

64035

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک