آئین تکریم و معارفه رئیس اداره کتابخانه عمومی شهرستان ترکمن برگزار شداخبار بندرترکمن– ترکمن نیوز- با حضور الیاس هیوه چی فرماندار شهرستان ترکمن، معاونین مدیرکل کتابخانه عمومی استان، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری، بخشداران تابعه و جمعی از مسئولین شهرستان، رئیس اداره کتابخانه عمومی شهرستان ترکمن تودیع و معارفه شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان ترکمن؛ در این مراسم از زحمات “بی بی حمیده توماج” تقدیر و تشکر و “حلیمه کلته مفرد” به عنوان رئیس جدید اداره کتابخانه عمومی شهرستان منصوب شد.

الیاس هیوه چی در این جلسه با اشاره به اهمیت کتاب و کتابخوانی گفت: کتابخوانی علاوه بر اینکه ارزش و فرهنگ است، از نگاه سلامت و پیشگیری از آسیب های اجتماعی نیز نقش مهمی دارد.
وی افزود: اگر بتوانیم سرانه مطالعه را در بین اقشار مختلف جامعه بالا ببریم میزان آسیب ها کمتر خواهد شد چرا که کتاب به عنوان دوست و رفیق و مشاور، افراد را به تعقل و تفکر منطقی وا میدارد.
رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ترکمن با اشاره به تاثیر کتابخوانی در تعلیم و تربیت افراد سالم در جامعه تصریح کرد: ساختارهای فرهنگی و تعلیم و تربیت اقشار مختلف از کتابخوانی شروع می شود هر چه در این عرصه فعالیت بیشتری صورت گیرد در راستای سلامت فکری جامعه و به تبع ان سلامت جسمی گام برداشته می شود.
وی گفت: دستگاه هایی که ماموریت سازمانی و وظیفه مندی در این حوزه دارند تلاش کنند ترفندهایی را با ظرافت های مخصوص طراحی کنند تا افراد در همه سنین کورکی، نوجوانی، میانسالی و سالمندی به کتابخوانی روی بیاورند، چرا که همه انسان ها تمایل بهآ دارند لذا با برانگیزاندن این میل و حس، می توان جامعه را به سمت کتابخوانی و در نتیجه توسعه سوق داد.
گفتنی است حلیمه کلته مفرد پیش از این به عنوان رئیس اداره کتابخانه عمومی شهرستان گمیشان مشغول به خدمت بوده است.

لینک عضویت کانال تلگرام

https://tlgrm.in/ITNAnews

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۵:۵۷

۰۳ مهر ۱۳۹۷

کد خبر :

36131

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک